Menu


 • W dniu 17 stycznia 2018 r. podpisana została umowa, na mocy której Uniwersytet SWPS w Sopocie objął patronatem klasy humanistyczne (psychologiczno-medialne) w III LO w Elblągu.

  W ramach współpracy Uniwersytet SWPS organizuje dla uczniów naszej szkoły bezpłatne wykłady oraz konsultacje z wykładowcami , warsztaty, „Spotkanie z nauką. Dzień z psychologią” (raz w semestrze), terenowe gry psychologiczne.

  Uczniowie III LO będą mieli możliwość uczestniczenia jako wolontariusze przy organizacji wydarzeń na USWPS, każdorazowo dostając certyfikat poświadczający ich wkład.

  Humaniści z klasy maturalnej co roku we wrześniu otrzymują bogatą ofertę warsztatów, które trenerzy z uniwersytetu przeprowadzą bezpłatnie na terenie III LO. Młodzież samodzielnie opracowuje harmonogram i wybiera tematykę tych spotkań.

  03.10.2018 16:41 | więcej »

 • 19.04.2018 r. klasa Ic o profilu medycznyno - przyrodniczym uczestniczyła  w zajęciach terenowych w Stacji Badawczej UG na Wyspie Sobieszewskiej w Górkach Wschodnich. Uczniowie wzięli udział w ciekawych warsztatach na temat biologii Morza Bałtyckiego, poznali faunę i florę Bałtyku, przeprowadzali ciekawe eksperymenty dotyczące zjawisk fizykochemicznych, zachodzących w naszym morzu oraz wnioskowali o ich wpływie na stan czystości wody. Zajęcia zwieńczyło zwiedzanie sztucznej wyspy, stworzonej w ramach eksperymentu na terenie Stacji Badawczej UG, gdzie obserwowano zjawiska sukcesji ekologicznej. 
  02.10.2018 19:20 | więcej »
 • Współpraca z WPiA UG trwa od od roku szkolnego 2016/2017 i obejmuje następujące formy:

  - wykłady w III LO prowadzone przez adiunktaW WPiA UG pana Piotra Zielińskiego. W tym roku szkolnym po raz pierwszy w auli wykładowej Wyższego Seminarium Duchownego w Elblagu.

  - wyjazdy na warsztaty i wykłady naukowe, które prowadzą studenci oraz kadra naukowa WPiA ( raz na kwartał).

  Tematyka warsztatów, spotkań, wykładów obejmuje wiedzę z prawa karnego, cywilnego, europejskiego. W tym roku przewidziany jest mityng prawny „ VI Tydzień z Konstytucją”- ogólnopolska akcja, w której uczestniczy około 400 szkół z całej Polski.

  Koordynatorem projektu Klasy pod patronatem jest pani Teresa Rakowska. Do klasy IIIa, IIn dołączyła w tym roku klasa humanistyczna –Ia.

  02.10.2018 19:04 | więcej »

 • W Listopadzie 2017 roku III Liceum Ogólnokształcące nawiązało współpracę z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Elblągu. W ramach współpracy klasa IB o profilu dyplomatyczno-językowym brała udział w wykładach prowadzonych w języku angielskim w Instytucie Pedagogiczno-Językowym. Uczniowie mieli okazję pogłębić praktyczną znajomość języka angielskiego, uczestniczyli między innymi w wykładzie otwartym „Historia Stanów Zjednoczonych” jak i zapoznać się z funkcjonowaniem Instytutu. W ramach współpracy między szkołami planujemy również w tym roku szkolnym uczestniczyć w różnych wykładach i sesjach naukowych.

  03.10.2018 07:35 | więcej »

 • Klasa II B 23 lutego 2018 r. w ramach współpracy partnerskiej z Uniwersytetem SWPS w Sopocie uczestniczyła w zajęciach akademickich. Uczniowie wzięli udział wraz z licealistami z Trójmiasta w dwóch wykładach prowadzonych przez mgr. Michała Pozdała. Temat pierwszego wykładu to Profilaktyka rozwoju psychoseksualnego w okresie dorastania – dojrzewanie płciowe, drugiego natomiast Profilaktyka przemocy wobec kobiet w tym przemocy seksualnej na randce.

  Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się, czym dla organizmu i emocji jest dorastanie oraz jak zmienia się ciało i psychika w okresie adolescencji; co jest normą rozwojową a co powinno nas martwić. Kolejny wykład, pozwolił dowiedzieć się, czym jest przemoc i jakie są jej rodzaje; kiedy stajemy się ofiarą przemocy i jak się przed tym uchronić; kiedy ktoś przekracza granice i jest wobec nas agresywny ; jakie są źródła przemocy wobec kobiet w naszej kulturze. Następne zajęcia w Sopocie odbędą się już 16 marca w ramach Dnia z psychologią . Młodzież będzie uczestniczyła w wybranych wcześniej zajęciach z kilku bloków tematycznych, będą to zarówno wykłady, jak i warsztaty.


   

  03.10.2018 16:42 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • III Liceum Ogólnokształcące w Elblągu
  82-300 Elbląg
  ul. Browarna 1
 • 55 625 89 20

Galeria zdjęć