Menu

 • KONKURS JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

  KONKURS JĘZYKA HISZPAŃSKIEGO

  Uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca wI Miejskim Konkursie Języka Hiszpańskiego oraz Kultury Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej:) 

   

  Dnia 10 czerwca 4 uczniów klas pierwszych i drugich oraz 2 tegorocznych absolwentów wzięło udział w II etapie konkursu, który w tym roku organizowany był w II Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu.

  W części poświęconej gramatyce i leksyce hiszpańskiej II miejsce zajęła Alicja Chojnowska (kl.IIIA) a III miejsce - Natalia Gajewska (kl.IIB).

  Natomiast w części o kulturze i cywilizacji Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej) III miejsce zajął Paweł Rapcewicz (kl.IIIC).

  ¡Enhorabuena! Gratulacje:)

 • LEKCJA O OBRADACH OKRĄGŁEGO STOŁU PRZYGOTOWANA PRZEZ NASZYCH UCZNIÓW

  6 czerwca uczennice klasy II b: Wiktoria Czapiewska, Kamila Mańkowska i Wiktoria Mikulska przeprowadziły lekcję poświęconą obradom Okrągłego Stołu oraz drodze do wolności i upadku komunizmu w Polsce. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klasy III Gimnazjum nr 4 w Elblągu.  

  Warto rozmawiać na ten temat, ponieważ z pewnością jest to jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski, od którego rozpoczęły się zmiany ustrojowe, w tym częściowo wolne wybory do Sejmu, tzw. wybory czerwcowe.

  Wystąpienie było wzbogacone o prezentację multimedialną oraz specjalny quiz przygotowany przez Adriana Komonia, Jakuba Hryciuka i Jakuba Weisa również z klasy IIb.

 • XXI WARMIŃSKO-MAZURSKIE DNI RODZINY W III LO

  XXI WARMIŃSKO-MAZURSKIE DNI RODZINY W III LO

  Społeczność III LO w Elblągu aktywnie włączyła się w kolejną edycję Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Tym razem uczniowie przygotowali prezentacje ukazujące różne modele rodziny w znanych im tekstach kultury.  Motyw rodziny , jak się okazuje, jest ciągle obecny w dziełach pisarzy, malarzy czy filmowców.

  7 czerwca nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na prezentację zatytułowaną „Od Rodziny zastępczej do Rodzinki.pl” - model rodziny w znanych Ci tekstach kultury.” Uczniowie zachwycili różnorodnym doborem tekstów, a tym samym zaprezentowali rozmaite portrety rodziny. Jury po wysłuchaniu wyłoniło laureatów szkolnego konkursu:

  Miejsce I ex aequo- Natalia Szczerba kl. Ia i Karol Przybysz kl.Ic

  Miejsce II-Lila Ivanowa kl.Ia

  Miejsce III-uczennice gimnazjum: Agata Bolton i Magda Mróz

  Gratulacje!

  K.M.

 • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNO-AKADEMICKIEGO W KL.1A I 2 B

  To już kolejny rok współpracy naszego liceum z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W audytorium WSD w Elblągu uczniowie klas 1a i 2b, objętych patronatem wyższej uczelni, wysłuchali wykładu opiekuna naukowego z ramienia WPiA UG, Pana Piotra Zielińskiego pt. „Rodzina- aspekty prawne i moralne”. W spotkaniu naukowym uczestniczyła Pani Dyrektor Beata Orzech, która podkreśliła wartość nauki i zachęcała młodzież do dalszego zgłębiania nie tylko wiedzy o prawie. 
  Martyna Mierkowska i Michał Jeremicz z kl. 2 b, podziękowali w imieniu społeczności uczniowskiej za drugi rok owocnej współpracy.  Zwieńczeniem naszych zmagań „prawniczych” był wyjazd naukowy 10 czerwca 2019 r. na UG. Wspólnie ze studentami I roku prawa i administracji uczestniczyliśmy w zajęciach na temat '' Wnioskowania prawniczego” w ramach logiki dla prawników. Wykład i zajęcia poprowadził  Pan prof. dr. hab. Oktawian Nawrot, który piastuje również stanowisko Sędziego Sądu Najwyższego.
  Dziękujemy Pani Dyrektor B. Orzech, wychowawcom klas patronackich, naszym nauczycielom przedmiotowym za wsparcie w realizowaniu i rozwijaniu naszych zainteresowań i pasji.                                             

  Wdzięczni uczniowie
   

 • KOLEJNY SUKCES KAROLINY SZCZEPAŃSKIEJ

  W siedzibie Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Krakowie ,w dniach 5-6 czerwca 2019 r. rozegrany został etap ogólnopolski konkursu historycznego „ Do broni !” Postawy i losy ziemian w trakcie II wojny światowej”. W kategorii szkoły ponadgimnazjalne, Jury konkursu przyznało Karolinie Szczepańskiej z kl. 1b III miejsce i tytuł laureata na szczeblu ogólnopolskim.

  Uczestnicy finału, zgodnie z  regulaminem, mieli zadanie przedstawienia komisji w ciągu 20 minut swojej pracy, wskazując na motywacje, źródła, które wykorzystywali, wnioski, a następnie odpowiedzieć na dwa pytania dotyczące tematyki ziemiańskiej w kontekście II wojny światowej. 

  Tematem pracy konkursowej Karoliny były losy rodu Donimirskich herbu Brochwicz z Pomorza.  Praca to barwna  historia rodu ziemiańskiego, wzbogacona fotografiami dworów, krypt grobowych, tablic pamiątkowych, które autorka wykonała samodzielnie podczas podróży- szlakiem rodu   Donimirskich . W krakowskim finale wzięło udział ok. 150 uczniów z całej Polski w 3 grupach wiekowych.

  Uroczysta gala podsumowująca konkurs, odbyła się 6 czerwca o godzinie 14.00 we dworze Antoniego i Elżbiety Potockich w Krakowie – Olszy.

  Organizatorami konkursu byli:

  Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie, Odział Instytutu Pamięci Narodowej w Poznaniu, Polskie Towarzystwo Ziemiańskie Oddział w Krakowie, Fundacja im. Zofii i Jana Włodków w Krakowie oraz Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu.

  Partnerem z ramienia edukacji Małopolskie Kuratorium Oświaty.

  Gratulujemy sukcesu !

   

  Na zdjęciu Hrabia Antoni Potocki i Karolina Szczepańska

   

   

 • PAPIESKI DZIEŃ SPORTU W III LO W ELBLĄGU

  PAPIESKI DZIEŃ SPORTU W III LO W ELBLĄGU

  Papież Jan Paweł II w młodości był sportowcem. Ulubiona gra Karola Wojtyły to piłka nożna, ale kiedy został papieżem, w rezydencji Castel Gandolfo powstał basen, w którym papież pływał. Jako pierwszy zwierzchnik kościoła Jan Paweł II zasiadł na trybunie i obejrzał cały mecz kibicując piłkarzom .Ponadto Karol Wojtyła jeździł na nartach i pływał kajakiem, chodził po górach. Widać, że Papież kochał „sport”.

  Nasze obchody Dnia Patrona Szkoły połączone były z rywalizacją sportową. W tym dniu rozegrane zostały  towarzyskie spotkania w sportach halowych: koszykówka, siatkówka, piłka halowa. Składy drużyn to połączone reprezentacje licealistów i gimnazjalistów. Każdy zespół przed meczem miał za zadanie opracować taktykę gry oraz sposób dokonywania zmian.  Na boisku podczas gry zauważyć można było, iż wszyscy gracze wywiązywali się ze swoich zadań. Punkty zdobywali wszyscy i  mieli z tego wiele radości. Taka sportowa zabawa pokazała, że młodzież potrafi wspaniale się bawić wykorzystując swoje umiejętności sportowo – rekreacyjne. Brawo dla aktywnych!!!

 • OGÓLNOPOLSKA AKCJA PROMOCJI CZYTELNICTWA

  OGÓLNOPOLSKA AKCJA PROMOCJI CZYTELNICTWA

  "Jak nie czytam, jak czytam" - ogólnopolska akcja czytelnicza w III LO

  Wbrew obiegowym opiniom głoszącym, że dzisiejsza młodzież nie czyta, udaliśmy się na skwer graniczący z naszą szkołą, aby udowodnić wszystkim niedowiarkom, że CZYTA i zadać kłam szerzonym kalumniom. 

  Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z wydarzenia.

  A. M.

  https://czytamy.org/materialy

 • INTERNET - SEZAM CZY ŚMIETNIK KULTURY?

  INTERNET - SEZAM CZY ŚMIETNIK KULTURY?

  W III LO 30 maja 2019 r. o godzinie 9.00 – 10.30 odbyła się Konferencja językoznawcza pod hasłem Internet – sezam czy śmietnik kultury?  Miejscem spotkania młodzieży zainteresowanej  problemami współczesnej komunikacji internetowej było audytorium WSD w Elblągu.

  Uczniowie klasy I c (medyczno –przyrodniczej) i II b (prawno-dyplomatycznej)  wystąpili przed ósmoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 12 oraz uczniami naszej szkoły. 

  W programie konferencji znalazły się mini wykłady i prezentacje dotyczące zagadnień bliskich współczesnemu społeczeństwu cyfrowemu.

  Wiktoria Mikulska, Wiktoria Czapiewska, Kamila Mańkowska z klasy II b zaprezentowały ewolucję sposobów komunikacji.

  Iza Kazimierczuk i Karol Przybysz z klasy I c omówili zasoby Internetu oraz dokonali ich oceny.

  Jakub Hryciuk i Michał Jeremicz z klasy II b  przedstawili  polska mowę internetową.  Swoje wystąpienie uatrakcyjnili quizem z wykorzystaniem technologii cyfrowej.

  Uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego w  przygotowanych wystąpieniach starali się skłonić słuchaczy do refleksji nad złożonością problemów językowych związanych z komunikacją internetową.  Jednocześnie zaprezentowali  bogatą wiedzę dotyczącą przestrzeni internetowej, umiejętności  posługiwania się technologią cyfrową oraz wygłaszania przemówień przed szczególnie wymagająca publicznością, czyli … rówieśnikami.

  Zapraszamy na kolejną konferencję w przyszłym roku szkolnym.

 • KONFERENCJA Z OKAZJI 30. ROCZNICY WYBORÓW Z 4 CZERWCA 1989 R.

  KONFERENCJA Z OKAZJI 30. ROCZNICY WYBORÓW Z 4 CZERWCA 1989 R.

  Uczniowie klasy Ib wzięli udział w konferencji z okazji 30. rocznicy wyborów z 4 czerwca 1989 roku upamiętniającej pierwsze częściowo wolne wybory parlamentarne po II wojnie światowej. Spotkanie rozpoczęło się od wystąpienia prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego oraz przewodniczącego Rady Miejskiej Antoniego Czyżyka. Następnie obejrzeliśmy film „4 czerwca – barwy kampanii” przywołującego atmosferę tamtych wydarzeń. Jacek Nowiński, dyrektor Biblioteki Elbląskiej, zaprezentował przegląd prasy, przywołując tytuły rządowe oraz opozycyjną „Gazetę Wyborczą”. Na koniec mieliśmy okazję wysłuchać wykładu socjologa prof. dr hab. Cezarego Obrachta-Prondzyńskiego, który uznał, że jest to najważniejsze, najmniej znane i najsłabiej pamiętane wydarzenie w najnowszej historii Polski.

  Jest to z pewnością dzień, który powinniśmy świętować, ponieważ 4 czerwca przyniósł nam Polakom wolność.

  Agnieszka Krzywdzińska

 • II ETAP MIEJSKIEGO KONKURSU JĘZYKA I KULTURY HISZPANII I AMERYKI ŁACIŃSKIEJ DLA LICEÓW

   II ETAP MIEJSKIEGO KONKURSU JĘZYKA I KULTURY HISZPANII I AMERYKI ŁACIŃSKIEJ DLA LICEÓW

  II Etap Miejskiego Konkursu Języka i Kultury Hiszpanii i Ameryki Łacińskiej dla liceów.

  ETAP MIEJSKI - 10.06.2019,

  MIEJSCE: II LO  w Elblągu, g. 9:00

   

 • DZIEŃ PATRONA III LO

  DZIEŃ PATRONA III LO

  Zgodnie z tradycją III LO 7 czerwca 2019 r. odbędą się uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły. W tym roku mają one jubileuszowy charakter  - świętujemy XX rocznicę wizyty Papieża Jana Pawła II w Elblągu oraz XX rocznicę nadania Szkole imienia Jana Pawła II (Uchwałą Rady Miasta Elbląga z 19 maja 1999 r.).

   

  Program obchodów:

  1. 8.00 – 10.35  turniej piłki ręcznej, siatkowej, nożnej dla dziewcząt i chłopców,
  2. 8.00 – 10.35 rozstrzygnięcie konkursu na prezentację poświęconą rodzinie w tekstach kultury i/lub w nauczaniu Jana Pawła II(czytelnia),
  3. 8.00 –10.30 projekcja filmu „Przed sklepem jubilera” reż. Michael Anderson, 1989 r., ok. 90 min.,
  4. 9.50 – 10.35  akcja czytelnicza z udziałem osób chętnych z klas gimnazjum i liceum,
  5. 9.50 – 10.35  złożenie kwiatów i zapalenie zniczy przed pomnikiem JPII przy Katedrze Św. Mikołaja przez delegację młodzieży i nauczycieli,
  6. 10.45 – 11.00  zakopanie KAPSUŁY CZASU (zawartość to „listy do przeszłości” przygotowane przez wszystkie klasy, pamiątkowe fotografie) w obecności uczniów i nauczycieli,
  7. Od godziny 11.00  lekcje zgodnie z planem.
 • ŚWIATOWY DZIEŃ OCHRONY ŚRODOWISKA

  ŚWIATOWY DZIEŃ OCHRONY ŚRODOWISKA

  5.06.2019 uczestniczyliśmy w miejskich Obchodach  Światowego Dnia Środowiska. Z okazji tego ważnego święta na pętli tramwajowej przy ul. Ogólnej odbył się piknik ekologiczny zorganizowany przez Departament Ochrony Środowiska UM. Uczniów naszej szkoły reprezentowała Ewelina Jureko z klasy IIc, która z rąk Prezydenta Miasta Elbląg - Pana Witolda Wróblewskiego odebrała nagrodę za  zaangażowanie w działania na rzecz ochrony środowiska.
  Ewelina uczestniczy w licznych działaniach, na terenie szkoły i miasta, propagujących ochronę środowiska oraz konkursach o tej tematyce. Ostatnim jej sukcesem jest I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnym w konkursie „Las – ekosystem prawie doskonały” zorganizowanym przez Elbląskie  Centrum Edukacji Ekologicznej W-MODN w Elblągu.
  Zwieńczeniem obchodów Światowego Dnia Środowiska był przejazd ulicami Elbląga pięknie przystrojonym „Zielonym Tramwajem”, który miał na celu uświadominie nam jak ważna w naszym życiu jest przyroda i jak konieczne są działania w celu jej ratowania, szczególnie  w obliczu obserwowanych zmian.  Zachęcamy wszystkich do aktywności na rzecz ochrony środowiska w codziennym życiu. 

   Ewa Piwcewicz

 • LEKKOATLETYCZNA LICEALIADA 2019R.

  LEKKOATLETYCZNA LICEALIADA 2019R.

  Sportowy rok szkolny kończą zawody lekkoatletyczne. Od kilku lat areną zmagań lekkoatletów jest stadion w Pasłęku. Tegoroczna drużyna naszego liceum liczyła 23 osoby, 9 dziewcząt i 14 chłopców. Mnogość konkurencji, w których rywalizuje młodzież sprawia, że zawody są bardzo ciekawe. Lekkoatletyczna propozycja jest najbardziej z wszystkich dyscyplin sportowych dopasowana do naturalnych możliwości człowieka, dlatego też nosi miano „Królowej sportu”.

  Warunki rozgrywania zawodów były bardzo dobre i wyrównane, co przyniosło naszej reprezentacji 12 medali. Na podium stawali:

  Dziewczęta

  Dalidowicz Maja – 800m I miejsce oraz sztafeta dziewcząt 4X100m - II miejsce

  Zuzanna Rejman – 100m i 200m II miejsca oraz sztafeta dziewcząt 4X100m - II miejsce

  Adrianna Senwicka – 800m II miejsce oraz sztafeta dziewcząt 4X100m - II miejsce

  Karolina Małkiewicz – 200m III miejsce

          - skok w dal III miejsce oraz sztafeta dziewcząt 4X100m - II miejsce

  Julia Haftkowska – 400m III miejsce, pchnięcie kulą III miejsce

  Chłopcy

  Radosław Pasik – 400m II miejsce

  Przemysław Orłowski – skok wzwyż II miejsce

  Michał Holeniewski – skok w dal III miejsce

  Poza medalistami bardzo ważna rolę w zespole pełnią zawodnicy, którzy uczestniczą w finałach swoich konkurencji. Pomimo tego, że ostatecznie w rankingu zajmują miejsca poza podium pełnią bardzo ważną motywacyjną rolę dla całego zespołu lekkoatletycznego. Odwagą do rywalizacji niejednokrotnie w bardzo wymagających konkurencjach wykazali się również: Klaudia Schmit, Zuzanna Maksymiuk, Michał Jeremicz, Wiktor Godlewski, Kacper Zieliński, Gabriel Błaszczyk, Jakub Lewandowski, Adrian Straszkiewicz, Jakub Hryciuk, Jakub Weis, Łukasz Chadaj oraz Norbert Pacewicz.

  Za sportową postawę, gratulacje!

  Iwona Stando i Waldemar Maciesza

 • DNI DAWCY SZPIKU W III LO

  DNI DAWCY SZPIKU W III LO

  W dniach 13-17 maja, w naszej szkole, miała miejsce wyjątkowa  akcja informacyjno–edukacyjna WARMIŃSKO-MAZURSKA KOMÓRKOMANIA, zorganizowana przez uczniów klas medyczno- przyrodniczych, pod kierunkiem nauczyciela biologii p. Ewy Piwcewicz, we współpracy z fundacją DKMS i Warmińsko – Mazurskim Kuratorium Oświaty.

  Akcja KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni – tych, które nosi się w swoim ciele.

  W projekt,  całym sercem i z przekonaniem,  zaangażowały się uczennice klasy II c: Karolina Trochowska, Ewelina Jureko, Kamila Moch, Agata Czeszejko – Sochacka, Paulina Grzybowska i Julia Lindstedt oraz Karol Przybysz z klasy Ic.

  Uczniowie w ramach  projektu przeprowadzili prelekcje dotyczące nowotworów krwi, metod poboru i  przeszczepu komórek macierzystych oraz możliwości realnego wpływu na poprawę sytuacji pacjentów zmagających się z nowotworami.

  Zwieńczeniem projektu  był Dzień Dawcy krwiotwórczych komórek macierzystych. Zarejestrowano 27 nowych potencjalnych dawców spośród pełnoletnich uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy czekają teraz na potwierdzenie wpisu do rejestru centralnego DKMS.

  Wierzymy, że nasza akcja przyczyniła  się do obalenia mitów na temat leczenia nowotworów krwi i pozwoli  w przyszłości podarować szanse na nowe życie osobom chorym. Wszystkich, którzy ze względu na wiek nie mogli dołączyć do elitarnego grona potencjalnych dawców zapraszamy za rok.

  Ewa Piwcewicz

 • SPEAKING IN PUBLIC W III LO

  SPEAKING IN PUBLIC W III LO

   

  W dniu 23.05.2019r. miała miejsce w naszej szkole kolejna edycja konkursu krasomówczego „Speaking in Public”. Jury w składzie Aleksandra Trochimczuk i Arkadiusz Trochimczuk wyłoniło spośród wszystkich uczestników najlepszych mówców:

  I miejsce: Mateusz Andrzejewski z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gronowie Górnym,

  II miejsce: Maciej Jacheć z Zespołu Szkół Pijarskich w Elblągu,

  III miejsce: Agata Bisaga z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gronowie Górnym.

  Wyróżnienie otrzymał Maciej Makowski ze Szkoły Podstawowej nr 11 w Elblągu.

  Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zapraszamy za rok!

  Organizatorzy

 • „ŻYJEMY WŚRÓD LICZB”

  „ŻYJEMY WŚRÓD LICZB”

  W czwartek 23 maja, w ramach Festiwalu Nauki i Sztuki w PWSZ w Elblągu, odbył się miejski finał Konkursu Matematycznego „Żyjemy wśród liczb” organizowany przez I LO i III LO w Elblągu. Konkurs objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta i Rektora PWSZ w Elblągu przeprowadzono po raz dziewiętnasty. Wzięło w nim udział 65 uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych oraz III gimnazjów. Przystąpili do niego najzdolniejsi adepci „królowej nauk” ze szkół z Elbląga i okolic. Zmagali się z ciekawymi, nietypowymi, ale i trudnymi zadaniami matematycznymi.

  W tym roku laureatami zostali:

  - w kategorii kl. VII:

  I miejsce- Filip Strawa- SP nr 21

  II miejsce- Jakub Sienkiewicz- Szkoły Anglojęzyczne Regent 

  III miejsce- Jakub Melka- PSP w Gronowie Górnym

  - w kategorii kl. VIII

  I miejsce-Stanisław Wiśniewski- SP nr 16

  II miejsce- Filip Silwanowicz- SP nr 1

  III miejsce- Igor Berent- Szkoły Anglojęzyczne Regent 

  - w kategorii kl. III gimnazjum

  I miejsce-Michał Graczyk- Gimnazjum nr 8

  II miejsce- Radosław Tonga- Gimnazjum nr 3

  III miejsce- Wiktor Wojtyna- Gimnazjum nr 3

  Nagrody ufundowane przez Rektora PWSZ w Elblągu,  PBM ELZAMBUD, rady rodziców uczestniczących szkół oraz Fundację „Pro-Scholam” wręczyła zwycięzcom Pani Beata Orzech Dyrektor III LO im. Jana Pawła II  w Elblągu.

 • ZAPROSZENIE DLA RODZICÓW

  ZAPROSZENIE DLA RODZICÓW

  Szanowni Państwo, 
  W ramach XXI Warmińsko- Mazurskich Dni Rodziny pragniemy zaprosić rodziców naszych uczniów na prelekcję nt. "Dobry kontakt z nastolatkiem. Budowa relacji opartych na wzajemnym szacunku". 

  Przy tej okazji chcielibyśmy również przekazać Państwu informacje odnośnie procedur bezpieczeństwa obowiązujących na terenie szkoły. 

  Spotkanie odbędzie się w czwartek 30 maja 2019 roku o godzinie 16.30 w czytelni biblioteki szkolnej III LO. Osoby prowadzące: Katarzyna Truszkowska (psycholog Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej nr 1 w Elblągu), Aleksandra Witkowska (pedagog III Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu). 
  Serdecznie zapraszamy. 

 • DRZWI OTWARTE W III LO

 • SUKCES KAROLINY SZCZEPAŃSKIEJ

  SUKCES KAROLINY SZCZEPAŃSKIEJ - Obrazek 1

  KAROLINA SZCZEPAŃSKA Z KL. IB LAUREATKĄ ETAPU WOJEWÓDZKIEGO OGÓLNOPOLSKIEGO PROJEKTU EDUKACYJNEGO pt. “Do broni! Postawy i losy ziemian w trakcie II wojny światowej“.

  Uczennica klasy 1 b o profilu humanistycznym została laureatką szczebla wojewódzkiego, Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego z historii, który odbył się 26 kwietnia 2019 r. w Gdańsku.

  Karolina napisała pracę, traktującą o losach ziemiańskiego rodu Donimirskich na Pomorzu podczas II wojny światowej. Werdyktem Jury przeszła do etapu ogólnopolskiego, który odbędzie się w dn. 5-6 czerwca w Krakowie i będzie polegał na obronie pracy przez jej autorkę. Serdecznie gratulujemy odniesionego sukcesu i życzymy powodzenia podczas finału.

  Teresa Rakowska nauczyciel historii

 • JUŻ KWITNĄ KASZTANY…

  JUŻ KWITNĄ KASZTANY… - Obrazek 1

   

  W piątek, 26 kwietnia 2019 roku, odbyło się uroczyste zakończenie klas III. Świadectwa ukończenia szkoły otrzymało 117 uczniów, wśród nich 22 z wyróżnieniem. Uczniowie z najwyższą średnią zostali dodatkowo nagrodzeni medalami.

   

  JUŻ KWITNĄ KASZTANY… - Obrazek 2

   

  Na szczególne uznanie zasługują uczniowie, którzy osiągnęli tytuł finalisty w olimpiadach – Wiktoria Majewska z klasy IIIb w XLIX Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego oraz Wojciech Wojtyna z klasy IIIa w Olimpiadzie Wiedzy o Społeczeństwie. 

  W czasie uroczystości wyróżnione zostały również Aleksandra Jabłonka, Aleksandra Wolowska i Karolina Depka, czyli nasze sportowe asy.

  Przed absolwentami pracowity maj i w końcu zasłużone wakacje… Wszystkim maturzystom życzymy połamania piór oraz sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym.

   

  JUŻ KWITNĄ KASZTANY… - Obrazek 3

   

Aktualności

Kontakt

 • III Liceum Ogólnokształcące w Elblągu
  82-300 Elbląg
  ul. Browarna 1
 • 55 625 89 20

Galeria zdjęć