• WŁĄCZAMY HISTORIĘ W NASZEJ SZKOLE

• Szanowni Państwo,

w imieniu organizatorów projektu BohaterON w Twojej Szkole będącego częścią ogólnopolskiej kampanii BohaterON - włącz historię! serdecznie dziękujemy za włączenie się w naszą inicjatywę.
          Łączymy pozdrowienia,

Zespół projektu BohaterON

WŁĄCZAMY HISTORIĘ W NASZEJ SZKOLE. Klasy 1a, 1e, 2a, 3a dołączyły do ogólnopolskiego projektu historycznego BohaterOn 2019/20 r.

Dlaczego BohaterON?

Nazwa stanowi połączenie dwóch słów – polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć”. Angielskie „ON”, zapożyczone z popularnego przymiotnika „on-off”, dosłownie włącza historię bohatera – film lub prezentację. Nazwa projektu ma również sygnalizować chęć włączenia do świadomości społecznej wydarzeń realizowanych w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania.

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolski projekt o tematyce historycznej mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować młodzież, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną. Akcja jest realizowana od 2016 roku przez dwie wrocławskie organizacje: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc

O realizowanych zadaniach będziemy informowali na bieżąco.

T.R

BohaterOn - Ogólnopolski projekt edukacyjno - historyczny w III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Elblągu dobiegł końca.

Od 02 września do 02 października 2023r. Klasy: 1a, 1b, 1f, 2a i 2e wzięły  udział w 6 godzinnych warsztatach historycznych, poświęconych Powstaniu Warszawskiemu. Podczas lekcji historii, historii i teraźniejszości wykorzystaliśmy materiały autorów projektu .Wzięliśmy czynny udział w warsztatach pt: „Warszawscy Robinsonowie”, „Głód, brud i wesela. Życie codzienne podczas Powstania Warszawskiego”. Obejrzeliśmy filmy pt. „Powstanie 1944”- dokument, „Miasto ruin” i prezentacje pt.” Powstanie w kulturze współczesnej”, „Powstanie warszawskie 1944 r.”, „Dzieci Powstania 1944 r.”, „Sanitariuszki rocznik 1920- 1926”- zdjęcia z warszawskich Powązek (materiały własne nauczycieli). W tej edycji projektu BohaterOn, w hołdzie Powstańcom, wysłaliśmy wirtualne kartki „dumni z Powstańców” oraz wykonaliśmy postery, celem upamiętnienia ich heroicznej postawy.

02 października ustawieni z biało-czerwnymi kartami utworzyliśmy „żywą” Kotwicę- symbol Polski Walczącej.

Projektem zostało objętych ok.150 uczniów naszej szkoły.

Cześć i chwała Bohaterom!

Koordynatorzy projektu: Pani Danuta Miszkowicz, Pan Paweł Sarnowski, Pani Teresa Rakowska

[Wczoraj 18:39] Rakowska Teresa

Klasa 2a  Dyplomy otrzymali: Natalia Bidzińska Agata Błaszczyk, Bronisz Bronowski, Karolina Chabowska, Aleksandra Chmura, Paweł Dobies, Pola Gruszecka, Karolina Chabowska, Kinga Jankiewicz, Remigiusz Jastrzębski, Albert Jaworski, Adrian Karluto, Patrycja Kołecka, Ada Kowalczyk, Michał Kucewicz, Zuzanna Madziar, Nikola Mańkowska , Julia Mazowita, Aleksandra Mickiewicz, Antonina Piaskowska, Aleksandra Siedler, Natalia Skalij, Róża Soja, Statkevich Yauheniya, Dominka Stóff, Anna Wilczyńska, Alan Wilenczyc, Zuzanna Wlazło, Nadia Zastawna.