CERTYFIKATY

EUROPEJSKA SZKOŁA PRAWORZĄDNOŚCI RP CERTYFIKAT

VIII Ranking 2019 roku podany został podczas V Kongresu COPTIOSH w dn. 16.03.2019 r., towarzyszącego etapowi centralnemu VI Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej na Wydziale Historyczno - Socjologicznym Uniwersytetu w Białymstoku

Wysoka Kapituła VIII Ogólnopolskiego Rankingu Olimpijskiego 2019 roku, Stowarzyszenie Edukacyjno-Oświatowe COPTIOSH w Białymstoku przyznała III Liceum Ogólnokształcącemu im. Jana Pawła II w Elblągu tytuł szkoły wyróżnionej Europejskiej Szkoły Praworządności w RP CXXVIII miejsca wśród kilku tysięcy szkół ponadgimnazjalnych w organizowanych w RP społeczno-prawnych olimpiadach przedmiotowych, tematycznych i interdyscyplinarnych.

Aktualnie Ranking COPTIOSH ujmuje organizowane nadal olimpiady:
- OWoPiŚW - Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym (organizator: Uniwersytet Warszawski)
- OWoPiP - Olimpiada Wiedzy o Państwie i Prawie (organizator: Wyższa Szkoła Prawa i Administracji Rzeszów - Przemyśl)
- OWoP - Olimpiada Wiedzy o Prawie (organizator: II Społeczne LO w Ostrołęce)
- OWoUE GK - Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej „Gwiezdny Krąg” (organizator: Europe Direct i Urząd Miejski w Słupsku)
- OWoUE - Olimpiada Wiedzy o Unii Europejskiej (organizator: SEO COPTIOSH w Białymstoku)
- OWoIIIRP - Olimpiada Wiedzy o III RP (organizator: SEO COPTIOSH w Białymstoku)
- OWoPCwŚW - Olimpiada Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym (organizator: SEO COPTIOSH w Białymstoku)
- OWoS - Olimpiada Wiedzy o Społeczeństwie (organizator: SEO COPTIOSH w Białymstoku).

- certyfikat

SOLIDARNA SZKOŁA

Głównym celem programu „Solidarna Szkoła” jest kształtowanie postaw solidarnościwspółodpowiedzialności oraz zaangażowanie społeczności szkolnej w działania na rzecz tych wartości, jak również edukacja na temat historii ruchu Solidarność.

Cele szczegółowe:

• Wypracowanie szkolnego modelu wychowania uczniów solidarnych z członkami społeczności lokalnej i globalnej, angażujących się w działanie na rzecz dobra wspólnego.
  • Wyposażenie nauczycieli i nauczycielek  w wiedzę i umiejętności, które pomogą im realizować założenia programu i przyczynią się do ich rozwoju zawodowego. Upowszechnianie aktywizujących metod i dobrych praktyk z zakresu edukacji historycznej i obywatelskiej.
  • Kształtowanie w uczniach i uczennicach tożsamości historycznej poprzez edukację obywatelską dot. etapów budowania i umacniania demokracji w Polsce współczesnej z położeniem nacisku na historię ruchu „Solidarności”.
  • Kształtowanie w uczniach i uczennicach wrażliwości na potrzeby i wyzwania stojące przed społecznością lokalną oraz ich globalny kontekst.

certyfikat

SZKOŁA Z ŻYCIEM

Nasza szkoła otrzymała certyfikat „Szkoła z życiem” przyznany przez fundację DKMS za organizację w roku szkolnym 2018/2019 akcji # KOMÓRKOMANIA. Miała ona na celu aktywne budowanie świadomości młodzieży w zakresie walki z nowotworami krwi oraz powiększenie bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.
 W ramach akcji  # KOMÓRKOMANIA przeprowadzonej w szkołach ponadgimnazjalnych w całej Polsce, do bazy dołączyło    15 000 nowych potencjalnych Dawców. Każda z tych osób może być szansą na powrót do zdrowia dla osób potrzebujących przeszczepienia od Dawcy niespokrewnionego.
Mamy nadzieję, że otrzymany certyfikat, będzie przypominał o ogromnym sercu i wrażliwości członków naszej społeczności szkolnej. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, mamy nadzieję, że szerzenie idei dawstwa szpiku stanie się naszą tradycją i wspólnie zorganizujemy kolejne akcje.

Ewa Piwcewicz

certyfikat

III Liceum im. Jana Pawła II w Elblągu zdobyło prestiżowy certyfikat Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty

Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych województwa warmińsko – mazurskiego

Kapituła Konkursu Certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu”, powołana przez Warmińsko – Mazurskiego Kuratora Oświaty, po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej złożonej dokumentacji rekomendowała szkoły/placówki do otrzymania Certyfikatu „Szkoła Wierna Dziedzictwu”. Na wniosek Kapituły Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty przyznał Certyfikat III Liceum Ogólnokształcącemu im. Jana Pawła II w Elblągu z drugą lokatą (na 75 wyróżnionych szkół i placówek oświatowych naszego województwa.)

Gratulujemy wyróżnionym i dziękujemy wszystkim szkołom i placówkom, które przystąpiły do tegorocznej edycji konkursu. Podejmowane przez Państwa działania służyły kształtowaniu tożsamości narodowej i upowszechnianiu wiedzy na temat polskiej historii, a także rozwijaniu kreatywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i społecznych w aspekcie lokalnym i państwowym. Realizacja wytyczonych zadań przyczyniła się do poszukiwania nowych, skutecznych rozwiązań, podnoszących atrakcyjność i efektywność pracy szkoły w obszarze kształcenia i wychowania patriotycznego.

Certyfikat przyznano na lata 2018-2021. Gala wręczenia certyfikatu odbyła się 29 listopada 2018 r. w Kuratorium Oświaty w Olsztynie.

Koordynatorkami projektu były T. Rakowska i A. Krzywdzińska, nauczycielki historii i wiedzy o społeczeństwie.

​​​​​​​- certyfikat

sprawozdanie