Menu

 • DZIEŃ Z PSYCHOLOGIĄ NA SWPS W SOPOCIE

  DZIEŃ Z PSYCHOLOGIĄ NA SWPS W SOPOCIE - Obrazek 1

  Klasa Ib (psychologiczno-medialna) pod patronatem Uniwersytetu SWPS 15 listopada wzięła udział w Dniu z Psychologią.

  W ramach wydarzenia uczestniczyliśmy w wykładzie „Efektywna komunikacja - jak dogadać się  z innymi”. Dotyczył on komunikacji w okresie nastoletnim, trudności w komunikacji wynikających ze zmian rozwojowych oraz wyzwaniach w relacjach opartych na skutecznym przekazie. Zapoznaliśmy się z efektywnymi metodami komunikacji oraz sposobami ich wykorzystania.

  Następnie odbyły się warsztaty „Odkryj moc emocji”. Zostaliśmy zaangażowani w szereg dyskusji i zadań, których było zdobycie większej wiedzy na temat swoich emocji, nauka identyfikowania uczuć rozmówcy, a także rozpoznanie sposobów radzenia sobie z negatywnymi emocjami i komunikowanie ich otoczeniu.

  Zwieńczeniem dnia była gra psychokryminalistyczna „Pokój zbrodni”, podczas której zapoznaliśmy się z wiedzą na temat motywacji, sposobu działania i zachowań sprawcy oraz specyfiką mechanizmów pamięci oraz analizą zeznań świadków. Następnie zgromadzona wiedza została wykorzystana w praktyce poprzez badanie miejsca zbrodni, przesłuchiwania świadków oraz analizę materiału dowodowego.

  W przerwach pomiędzy zajęciami mogliśmy też wziąć udział w badaniach psychologicznych.

  Dzień minął nam bardzo szybko i z pewnością był wspaniałą szansą dla wszystkich uczniów intersujących się psychologią i chętnych, aby bliżej zapoznać się z tą dziedziną nauki. Z niecierpliwością czekamy na kolejne, grudniowe spotkanie na SWPS.

  Agnieszka Krzywdzińska

 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
 • SZANOWNI PAŃSTWO, DYREKTORZY SZKÓŁ, PRZEDSZKOLI I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

 • "NARKOTYKI CZY ŻYCIE"

  Zapraszamy do obejrzenia dokumentu zrealizowanego przez TV TRUSO we współpracy ze Stowarzyszeniem Katolicki Ruch Antynarkotyczny KARAN oraz Powiatową Stacja Sanitarno - Epidemiologiczną w Elblągu. W realizacji filmu wykorzystano fragmenty spektaklu pt. "Marionetki" przygotowanego przez p. Aleksandrę Maciejewską oraz uczennice kl. 3a oddziału gimnazjalnego przy III Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Pawła II w Elblągu - Julię Szpejewską, Dobrosławę Darmath, Liwię Milewską, Agatę Bortnik, Wiktorię Begej. Jesteśmy z WAS dumni.

  https://www.youtube.com/watch?v=EuSYqD4RGNc

 • DLA PAMIĘCI O TYCH, CO SWE ŻYCIE OJCZYŹNIE ODDALI …

  DLA PAMIĘCI O TYCH, CO SWE ŻYCIE OJCZYŹNIE ODDALI … - Obrazek 1

  Z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości 9 listopada 2018 r. na parkingu szkolnym uczniowie oraz nauczyciele III Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Pawła II odśpiewali wspólnie „Mazurka Dąbrowskiego” oraz piosenkę „My Pierwsza Brygada”. Uczestniczyli w uroczystym zasadzeniu pamiątkowego dębu oraz odsłonięciu tablicy ku czci Pierwszego Ułana II Rzeczypospolitej płk. Władysława Zygmunta Beliny-Prażmowskiego.

  Inicjatywa sadzenia dębów rocznicowych sięga swoimi korzeniami lat 1918-1928, kiedy to mieszkańcy niepodległej Polski sadzili spontanicznie dęby będące symbolami siły i długowieczności, nieprzemijającej pamięci o wielkich bohaterach. III Liceum Ogólnokształcące wzięło udział w projekcie „100 dębów pamięci bohaterów Niepodległej”, którego organizatorami są Delegatura Instytutu Pamięci Narodowej w Olsztynie, Kuratorium Oświaty w Olsztynie oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie, a patronat honorowy objął Wojewoda Warmińsko-Mazurski.

  W związku z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych przygotowali plakaty poświęcone różnym zagadnieniom związanym z II RP. Wystawa została umieszczona na szkolnym ogrodzeniu od ul. Robotniczej.

  Społeczność III Liceum Ogólnokształcące włączyła się w ten sposób w akcje ogólnopolskie i regionalne związane z obchodami tej wyjątkowej rocznicy.

 • UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA WARSZTATACH W III LO

  UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA WARSZTATACH W III LO - Obrazek 1

  Uczniowie trzech szkół podstawowych już skorzystali z warsztatów,  jakie prowadzone są w III LO, a to jeszcze nie koniec programu. W środę 31 października 2018 r. odbyły się zajęcia warsztatowe dla uczniów klasy ósmej SP 21, 6 listopada z zajęć skorzystali uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej Regent, a 8 listopada uczniowie SP1. Zajęcia odbywały się w laboratorium chemicznym oraz pracowni biologicznej w ramach lekcji otwartych dla szkół podstawowych. Uczestnicy warsztatów mieli okazję wykonać wiele ciekawych i jednocześnie przydatnych w nauce doświadczeń chemicznych i biologicznych. Zajęcia odbyły się przy wsparciu technicznym uczniów klasy IIIc (profil medyczno-przyrodniczy), a dotyczyły zagadnień związanych z reakcjami strąceniowymi, badaniem zachowania wskaźników kwasowo-zasadowych w różnych środowiskach i reakcji rozkładu termicznego wodorotlenków. Na lekcji biologii uczniowie przeprowadzali doświadczenia, w wyniku których mogli obserwować zjawisko plazmolizy i deplazmolizy oraz proces osmozy  i przekonać się o wadze tych procesów w życiu organizmów w różnych środowiskach. Zajęcia trwały prawie 1,5 godziny zegarowej, a na koniec uczniowie szkół podstawowych mogli zobaczyć doświadczenia pokazowe, przygotowane przez uczniów III LO, prezentujących wiedzę i umiejętności wyniesione z lekcji w laboratorium chemicznym.

  galeria zdjęć

  UCZNIOWIE SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA WARSZTATACH W III LO - Obrazek 2

 • Z ŻYCIA SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU ! :)

  Z ŻYCIA SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU ! :) - Obrazek 1

  Drodzy uczniowie, rodzice i nauczyciele III LO !

  Być może nie wszyscy wiedzą, że w naszej działa prężnie Szkolny Klub Wolontariatu. Za nami już trzy akcje: „Pierwszy dzwonek”- zbiórka przyborów szkolnych dla podopiecznych domów pomocy społecznej na Kasprzaka i w Marwicy, „Czary mary okulary”- zbiórka okularów dla dzieci w Afryce oraz akcja -”Październik miesiącem dobroci dla zwierząt i Dzień Kundelka”- zbiórka karmy i ciepłych okryć dla zwierząt z elbląskiego schroniska.

  Ostatni weekend to zabezpieczenie Biegu Niepodległości. Przed nam jeszcze akcja  „Miś, nie bij mnie, kochaj mnie” świąteczna zbiórka żywności dla potrzebujących, we współpracy z Bankiem Żywności, cały rok trwa „Zakręcona akcja”, gdzie zbieramy plastikowe zakrętki na leczenie  Mikołaja, WOŚP itd.

  Jak wiecie, wolontariat to wspaniała idea, która oprócz tego, że przynosi wiele dobra tym, którzy potrzebują pomocy, a Wam wiele satysfakcji; także jest niesamowitą trampoliną do waszej przyszłej kariery zawodowej i doświadczeniem, które procentuje w dorosłym życiu, uwrażliwiając na potrzeby innych.

  Zachęcam wszystkich do przystąpienia w szeregi naszego klubu i wspierania oraz kreowania działań wolontariackich.

  Bardzo dziękuje wszystkim Wolontariuszkom, którzy zaangażowali się w dotychczasowe akcje !!!

  „ Człowiek jest wielki nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz przez to, czym dzieli się z innymi ”       

  ( Jan Paweł II )

  Dorota Pawłow- opiekun klubu.

  galeria zdjęć  (kliknij zdjęcie)

  Z ŻYCIA SZKOLNEGO KLUBU WOLONTARIATU ! :) - Obrazek 2

 •  100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI

   

   100 LAT NIEPODLEGŁOŚCI - Obrazek 1

  W setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada 2018 roku sztandar szkoły w asyście: chorąży Przemysław Orłowski oraz przyboczne Weronika Machula i Aleksandra Wolowska, uczestniczył w miejskich obchodach rocznicowych.

  Obchody rozpoczęły się mszą św. za Ojczyznę w Katedrze Św. Mikołaja. Mszę rozpoczął „Mazurek Dąbrowskiego” a zakończyła pieśń „Boże coś Polskę”. Po mszy św. odbył się marsz rocznicowy, który przeszedł ulicami Elbląga na plac Kazimierza Jagiellończyka. Właśnie tam nasi uczniowie wraz z przedstawicielami miasta i wojska oddali hołd Polakom poległym za wolność. Na koniec wszyscy zgromadzeni odśpiewali „Rotę”, bijąc rekord w jednoczesnym wykonaniu pieśni patriotycznej. Przez cały czas uroczystości towarzyszyła nam patriotyczna atmosfera.

  WM.

 • GALA NA 100 - LECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI

  GALA NA 100 - LECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI - Obrazek 1  GALA NA 100 - LECIE NIEPODLEGŁOŚCI POLSKI - Obrazek 2

  Konferencja naukowa, mural, festiwal piosenki patriotycznej, konkurs prac plastycznych oraz wycieczka „Śladami generała Józefa Hallera” - tak elbląska młodzież uczciła setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. 7.listopada 2018 r. w Centrum Spotkań Europejskich miało miejsce podsumowanie projektu patriotyczno-edukacyjnego ,,Młodzież wierna tradycjom niepodległości'' realizowany przez 400 uczniów z naszego miasta. Skupiliśmy się na najważniejszych dla nas komponentach: konkursach plastycznych, festiwalu pieśni patriotycznej oraz warsztatach na temat generała Józefa Hallera – mówiła Teresa Rakowska, nauczycielka w III LO w Elblągu i koordynatorka projektu. Projekt zaczął się rok temu od konferencji w CSE „Światowid” poświęconej odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 r. W ciągu roku odbyło się kilkanaście imprez, które były okazją do uczczenia setnej rocznicy niepodległości. W wydarzeniach związanych z projektem wzięło udział 400 uczniów z 19 szkół. Projekt bardzo udany. Przygotowaliśmy go najlepiej jak się dało. Przede wszystkim chodziło, żeby pokazać młodym ludziom, że niepodległość jest ważna i trzeba ją szanować – mówiła Aleksandra Ptak, uczennica III LO.

  Największym wyzwaniem dla młodzieży było sporządzenie projektu i namalowanie muralu. Powstało pięć murali o charakterze patriotycznej na Zawodziu. To było jedno z najtrudniejszych zadań – dodała Teresa Rakowska.  Murale można oglądać na płocie jednej z firm przy ul. Grochowskiej. Ich autorkami są uczennice Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym: Ola Sowińska i Wiktoria Łopatto. Postanowiłyśmy stworzyć mural niekonwencjonalny, lekko odchodzący od tematu, który będzie różnił się od znanym nam obecnie murali patriotycznych. Odwołałyśmy się do takich motywów jak bociany, maki, papierowe samoloty – mówiła Ola Sowińska, autorka murali podczas prac nad muralem. Wiedzieliśmy, że młodzież pokaże nam dużo ciekawych rzeczy. Gdy zobaczyliśmy projekty murali, byliśmy bardzo zaskoczeni „innym” podejściem do tematyki patriotyzmu – dodała Beata Orzech, dyrektor III LO. 07. listopada  2018 r. w CSE „Światowid” podsumowano projekt i rozdano nagrody zwycięzcom poszczególnych konkursów. Występowałam w konkursie muzycznym, gdzie otrzymałam wyróżnienie. Poziom był bardzo wysoki, podobnie jak innych konkursów – mówiła Aleksandra Ptak.

  Mieliśmy obawy, czy do wszystkich konkursów zgłoszą się uczniowie. Szczególnie w ostatnim okresie, gdy tych wydarzeń związanych z rocznicą było bardzo dużo. Młodzież zaskakuje dojrzałością w realizacji zadań. Czasami spodziewamy się infantylizmu, młodzieżowego podejścia, tymczasem okazuje się, że mają bardziej dojrzałe od dorosłych podejście – dodała Beata Orzech.

 • KONKURS WIEDZY O FRANCJI

  KONKURS WIEDZY O FRANCJI - Obrazek 1

  Dnia 14 listopada o godz. 8:50, w naszej szkole odbędzie się Konkurs Wiedzy o Francji. Zapraszam wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoja wiedzę na temat kultury, geografii i kuchni francuskiej. Konkurs jest adresowany do wszystkich miłośników Francji, nie tylko tych uczących się języka francuskiego. Proszę chętnych o zgłaszanie się osobiście lub poprzez Librusa.

  organizator: Ewa Romanowska

 • NAUKOWCY UWM W NASZEJ SZKOLE

  NAUKOWCY UWM W NASZEJ SZKOLE - Obrazek 1

  6.11. 2018 r. uczniowie klas o profilu  medyczno - przyrodniczym poszerzyli swoją wiedzę z zakresu mykologii dzięki obecności w naszej szkole pracowników naukowych Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego. Dr hab. Anna Biedunkiewicz w swoich wykładach przedstawiła uczniom olbrzymią bioróżnorodność w świecie grzybów oraz sposoby ich rozmnażania, a dr Grzegorz Fiedorowicz wyjaśnił kluczową rolę grzybów w funkcjonowaniu roślin. Wykłady wzbudziły szerokie zainteresowanie uczniów i z pewnością przyczyniły się do lepszego zrozumienia tego ogromnego i zróżnicowanego królestwa organizmów żywych, a być może zasiały też ziarenko fascynacji pracą naukowca. 

   

 • PRZEJMUJĄCA LEKCJA HISTORII

  PRZEJMUJĄCA LEKCJA HISTORII - Obrazek 1

  6 i 7 listopada uczniowie klas III Gimnazjum zwiedzali  Muzeum Stutthof w Sztutowie. Zwiedzanie połączone było z zajęciami edukacyjnymi poprowadzonymi przez doświadczonych pracowników Muzeum, które oparte były na autentyczności miejsca, przedmiotów i relacji związanych z sylwetkami i przeżyciami więźniów KL Stutthof. Nasi gimnazjaliści dowiedzieli się kto i dlaczego mógł trafić do obozu, gdzie zaczynała się i gdzie kończyła droga więźnia, co widzieli nowo przybyli do obozu, jak życie weryfikowało wizję z rzeczywistością. Podążając drogą więźnia poznali warunki życia obozowego. Był czas na reflesję nad wartościami w życiu każdego człowieka.

  galeria zdjęć

  PRZEJMUJĄCA LEKCJA HISTORII - Obrazek 2

 •  100 KSIĄŻEK NA 100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI     

   100 KSIĄŻEK NA 100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI      - Obrazek 1                                                   

  Społeczność naszej szkoły - uczniowie, rodzice, nauczyciele stworzyli wspólnie listę 100 najważniejszych książek. Zapraszamy do zapoznania się z naszym subiektywnym wyborem oraz,  a może przede wszystkim, do czytania. 

  A. M.                                                                           

  LISTA 100 LEKTUR                                                                          

 •   100 POZDROWIEŃ NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI                             - Obrazek 1

  Zapraszamy wszystkich uczniów do obejrzenia efektów udziału w ogólnopolskiej akcji. W październiku wysłaliśmy do stu szkół pocztówki z pozdrowieniami z Elbląga, dziś prezentujemy kartki pocztowe z różnych stron Polski, a to jeszcze nie koniec... Nadal czekamy na listonosza i wieści od 40 szkół.  Wystawa znajduje się na holu 3 piętra przy sali 27.      

  A.M   J.N

 • WYCIECZKA DO BROWARU

  WYCIECZKA DO BROWARU - Obrazek 1
  30 października 2018 uczniowie klasy IIID pod opieką p. D.Kruby oraz p. D. Pawłow mieli okazję zwiedzić Elbląski Browar. Młodzież miała  szansę poznać historię zakładu, ale także cykl tworzenia sporządzanego tam złotego trunku. Zainteresowani przechodzili przez kolejne obiekty i obserwowali etapy produkcji piwa. Warzelnia, ogromne unitanki czy sporych rozmiarów hala rozlewu piwa z linią butelkową oraz myjnią butelek, to tylko niektóre z wielu miejsc, jakie mogliśmy zobaczyć. Browar w Elblągu to jeden z największych i najbardziej nowoczesnych zakładów w rejonie. Młodzież mogła poznać historię tego miejsca, która jest ściśle związana z historia Elbląga i sięga XVIII wieku. Głównym celem wycieczki było zapoznanie uczniów z technologią produkcji, rozwojem przemysłu w rejonie, uczniowie uzyskali informacje na temat działalności zakładu, jego planów rozwoju, specyfiki zawodów charakterystycznych dla tej branży. Na obecnym rynku pracy liczą się nie tylko wykształcenie, ale również dobrze rozwinięte umiejętności społeczne, w szczególności umiejętność pracy w zespole, motywacja,  komunikatywność oraz odporność na stres.

  galeria zdjęć

  WYCIECZKA DO BROWARU - Obrazek 2

 • BARDZO DOBRA GRA KOSZYKARZY

  BARDZO DOBRA GRA KOSZYKARZY - Obrazek 1

  W poniedziałek 05 listopada 2018r na naszej sali odbył się turniej chłopców w koszykówce. Podczas turnieju rywalizowały trzy szkoły: ZSTI, ZST oraz nasze liceum. Turniej koszykówki jest mocno wymagający. Chłopcy grają cztery kwarty po 7 minut każda, a gra bardzo dynamicznie zmienia swój charakter. Trzeba bardzo płynnie przestawiać zespół z obrony do ataku, a to wymaga wysokiego poziomu kondycyjno - sprawnościowego całego zespołu.

  Nasza drużyna koszykarzy sprostała temu zadaniu wzorowo. Chłopcy wygrali dwa spotkania ze znaczną przewagą punktową i awansowali do kolejnej rundy rozgrywek.

  W odmłodzonej reprezentacji szkoły zagrali: Dawid Stokłosiński, Kacper Baranowski, Przemysław Orłowski, Łukasz Chadaj, Michał Jargiło, Andrzej Futrega, Jakub Ochab, Gracjan Nowek, Michał Lisiewski . Do „boju” poprowadził zespól Przemysław Orłowski! Gratulacje panowie!

  WM.

 •  „100 ZADAŃ NA 100 LAT NIEPODLEGŁEJ”

   „100 ZADAŃ NA 100 LAT NIEPODLEGŁEJ” - Obrazek 1

  31 października w bibliotece odbył się III etap szkolnego konkursu matematycznego „100 ZADAŃ NA 100 LAT NIEPODLEGŁEJ”. Ostatnia część konkursu zawierała 10 zadań otwartych. Tym razem nasi matematyczni  patrioci zmierzyli się m.in. z maratonem, rozwikłali zagadkę legendarnej królewny Libuszy, obcowali z egzotycznym ptactwem, pomogli w malowaniu pokoju skarztowi  i odkryli wiek Diofantosa. Świetna zabawa, wspaniała współpraca w zespołach i możliwość wykazania się sprawnością matematyczną i kreatywnością w poszukiwaniu to wymierne efekty naszego konkursu. Uczniowie klas I i II naszego Liceum dla uczczenia 100-lecia niepodległości rozwiązali w trzech etapach łącznie 100 zadań. Brawo! Gratulujemy wszystkim uczestnikom! Ogłoszenie wyników wkrótce…

  galeria zdjęć

   „100 ZADAŃ NA 100 LAT NIEPODLEGŁEJ” - Obrazek 2

 • SPOTKANIE UCZNIÓW Z DZIAŁACZKAMI OPOZYCJI SOLIDARNOŚCIOWEJ

  SPOTKANIE UCZNIÓW Z DZIAŁACZKAMI OPOZYCJI SOLIDARNOŚCIOWEJ - Obrazek 1

  29 października w Bibliotece Miejskiej w Elblągu uczniowie klas: IIb, IIc i IIIb uczestniczyli w spotkaniu z działaczkami opozycji solidarnościowej – Panią Teresą Bocheńską oraz Ireną Telesz-Burczyk. Wydarzenie uświetnił również swoją obecnością Prezydent Miasta Elbląga Pan Witold Wróblewski. Spotkanie zostało przygotowane w związku z realizacją przez III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Pawła II w Elblągu projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej i Europejskiego Centrum Solidarności pt. „Solidarna szkoła”. Jego głównym celem jest kształtowanie postaw solidarności i współodpowiedzialności oraz zaangażowanie społeczności szkolnej w działania na rzecz tych wartości, jak również edukacja na temat historii ruchu Solidarność.

  W semestrze zimowym realizujemy ścieżkę Polka Niepodległa, w ramach, której podejmiemy działania związane z rolą kobiet od 1918 do 1989 roku. Chcemy się zaakcentować udział kobiet w działalności opozycyjnej w okresie PRL.

  Rok 2018 to dla nas rok wyjątkowy – mija właśnie 100 lat od odzyskania przez Polskę niepodległości i 100 lat, od kiedy Polki uzyskały prawa wyborcze. Z tej okazji uczniowie klasy IIIb: Daria Wójcik, Aleksandra Jabłonka i Bartłomiej Brzeziński przygotowali wspaniałą prezentację poświęconą tej tematyce. Opowiedzieli o kobietach w perspektywie ostatnich stu lat, a także wnikliwe zauważyli, jakie problemy dotyczą nas również dzisiaj.

  Naszym pierwszym była Pani Teresa Bocheńska, prezes Banku Żywności w Elblągu, osoba znana już od wielu lat w naszym mieście z dzielności na rzecz potrzebujących, kobieta o wielkim sercu, która może być dla nas wzorem.

  W latach 1980 – 1981 Pani Teresa Bocheńska była działaczką opozycyjną i współzałożycielką i przewodniczącą Międzyzakładowej Komisji NSZZ „Solidarność” przy WZRMiOW w Elblągu. W 1989 r. stała się członkiem Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”. W późniejszych latach Pani Bocheńska kontynuowała swoją działalność polityczną.

  Następnie głos zabrała Pani Irenę Telesz-Burczyk znakomita aktorkę teatralną, którą od lat możemy podziwiać w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. W 1980 r. Pani Irena Burczyk współtworzyła olsztyńskie struktury „Solidarności”, była m.in. delegatem na I Krajowy Zjazd Delegatów związku. Po wprowadzeniu stanu wojennego kontynuowała działalność opozycyjną, zajmując się kolportażem wydawnictw drugiego obiegu i organizacją pomocy internowanym. W 1984 z przyczyn politycznych została zwolniona z pracy w teatrze.  Obecnie jest również zaangażowana politycznie.Pani Irena Burczyk, za swoje liczne dokonania, w 2005 r. została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi.

  Była to dla nas doskonała okazja poznania realiów życia w czasach PRL oraz trudów działalności opozycyjnej od bezpośrednich świadków tych wydarzeń. Wystąpienia naszych gości uświadamiają nam również, że historia Solidarności to nie tylko historia mężczyzn, ale też dzielnych kobiet - jak Pani Bocheńska i Pani Burczyk.

  Agnieszka Krzywdzińska

  galeria zdjęć

  SPOTKANIE UCZNIÓW Z DZIAŁACZKAMI OPOZYCJI SOLIDARNOŚCIOWEJ - Obrazek 2

 • SZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY

  SZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY - Obrazek 1

  Zagadki, rekwizyty, obrazy, pytania – z takimi konkurencjami musieli zmierzyć się uczestnicy II etapu Szkolnego Konkursu Mitologicznego, który odbył się 25 października 2018 r. w czytelni. Niektórzy otwierali puszkę Pandory, inni próbowali przymierzyć szatę Dejaniry, jeszcze inni czekali na nić Ariadny. Byli też tacy, którzy musieli napełniać beczki Danaid. Bez wątpienia wszyscy dobrze się bawili i z mitologicznych potyczek wyszli „z tarczą”. Walkę herosów obserwowali uczniowie klasy 1b.

  Szkolny Konkurs Mitologiczny przeznaczony był dla uczniów klas pierwszych i składał się z dwóch części. W etapie I wzięli udział uczniowie klasy 1a, 1b i 1d. Do II etapuprzeszły następujące osoby: Natalia Szczerba, Martyna Polakowska i Patrycja Drewaz klasy 1a, Karolina Szczepańskaz klasy 1b oraz Szymon Maciejko i Kacper Zieliński z klasy 1d. Najlepszy wynik w etapie I uzyskała Karolina Szczepańska, która w teście zdobyła maksymalną ilość punktów. W etapie II znalazła się w zwycięskiej drużynie wraz z Martyną Polakowską. II miejsce w konkursie zajęły Natalia Szczerba i Patrycja Drewa, a III miejsce męska drużyna w składzie: Szymon Maciejko i Kacper Zieliński. Uczniowie zostali nagrodzeni kartami upominkowymi z empiku, książkami oraz dyplomami. Konkurs przygotowany przez p. Katarzynę Rutę poprowadziłyuczennice klasy 2a, Marta Wakieć i Julia Biernacka.

  Serdecznie dziękuję za udział w konkursie! Gratuluję wszystkim uczestnikom!

  Katarzyna Ruta

  galeria zdjęć

   SZKOLNY KONKURS MITOLOGICZNY - Obrazek 2

 • PUCHARY SZACHOWE DLA ANETY SZPUGI  I ARTURA NOWACZYKA!

  PUCHARY SZACHOWE DLA ANETY SZPUGI  I ARTURA NOWACZYKA! - Obrazek 1

  W dniu 27.10.2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Elblągu odbył się III Turniej Szachowy dla Dzieci i Młodzieży z Okazji Święta Niepodległości o Puchar Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty. Zawody rozegrane zostały równocześnie w trzech miastach: Olsztynie, Elblągu i Ełku. Turniej został rozegrany w 4 kategoriach wiekowych: dzieci przedszkolne, dzieci z klas I-IV, V-VIII szkół podstawowych oraz młodzież klas III gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. W turnieju elbląskim wzięło w sumie udział około 100 zawodników.

  Nasi zawodnicy grali świetnie i zdobyli po 4 punkty z 7 możliwych do zdobycia. Artur Nowaczyk zajął III miejsce w kategorii chłopców, a Aneta Szpuga II miejsce w kategorii dziewcząt. Gratulujemy!

  PUCHARY SZACHOWE DLA ANETY SZPUGI  I ARTURA NOWACZYKA! - Obrazek 2 PUCHARY SZACHOWE DLA ANETY SZPUGI  I ARTURA NOWACZYKA! - Obrazek 3

strona:

Aktualności

Kontakt

 • III Liceum Ogólnokształcące w Elblągu
  82-300 Elbląg
  ul. Browarna 1
 • 55 625 89 20

Galeria zdjęć