LAUREACI SZKOLNEGO TURNIEJU ORTOGRAFICZNEGO NAGRODZENI
- 28.11.2019
Laureaci Szkolnego Turnieju Ortograficznego zostali nagrodzeni za uzyskanie świetnych wyników w zmaganiach o tytuł Mistrza Ortografii III LO.
I miejsce indywidualnie zajęła uczennica klasy III a Aleksandra Mianowska, II miejsce – uczennica klasy I a Julia Redyk, na III miejscu znalazły się: Martyna Fiłonowicz (IIIa) i Kamila Moch (III c). Dziewczęta nagrodzone zostały dyplomami i kartami podarunkowymi do EMPiK-u.
Najlepszy wynik w kategorii grupowej uzyskały klasy I e oraz II b, które również otrzymały nagrody w postaci dyplomów i słodyczy.
Gratulacje dla zwycięzców!
D.S.
WALECZNI SIATKARZE
- 28.11.2019
Reprezentacja siatkówki męskiej po turnieju ćwierćfinałowym zakończyła rywalizację w ramach licealiady na 7 miejscu. Przeciwnicy, z którymi rywalizowała nasza drużyna siatkówki, okazali się lepiej przygotowani do turnieju. W trakcie gry zespół nawiązywał równorzędną walkę, były skuteczne ataki i widowiskowe bloki, walka w polu o każdą piłkę. Wspaniale zachowali się kibice, nasi uczniowie, którzy do końca wierzyli w sukces kolegów grających na boisku. Natomiast o powodzeniu zespołu decyduje dobre zgranie zespołu, dokładność, a nasi chłopcy popełniali więcej błędów, które stawały się zdobyczą punktową przeciwników. Istnieje powiedzenie, że” siatkówka jest grą, która nie wybacza błędów”.
Drużyna zakończyła zmagania, ale pomimo tego pokazała, że dobra gra w siatkówkę jest naszym uczniom bliska!
Reprezentacja grała w składzie: Przemysław Orłowski, Dominik Godlewski, Michał Ząbek, Michał Holeniewski, Aleks Justyński, Cezary Chojecki, Iwo Rudziński, Igor Zaroda.
WM.
TYDZIEŃ PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ
- 27.11.2019
Podsumowując Tydzień Profilaktyki Uzależnień, który odbył się w naszej szkole nie sposób nie wspomnieć o ciekawej akcji profilaktycznej jaką z udziałem uczniów klas II b, II d i III a przeprowadziła funkcjonariuszka Oddziału Żandarmerii Wojskowej w Elblągu- mł. chor. Agnieszka Brzozowska. Pod jej fachowym okiem, dzięki użyciu specjalistycznego sprzętu młodzież mogła osobiście doświadczyć symulacji tego, jak zażycie środków psychoaktywnych wpływa na człowieka, ogranicza jego funkcje poznawcze, sprawiając, że wykonywanie nawet najprostszych czynności może sprawiać poważny problem. Tego rodzaju zakłócenie prawidłowego funkcjonowania organizmu może być tym bardziej zgubne w skutkach dla czynności bardziej złożonych, takich jak na przykład prowadzenie pojazdu. Nasi licealiści dzięki przeprowadzonym z nimi zajęciom praktycznym zdobyli cenne nowe doświadczenie, otrzymali ważną przestrogę dotyczącą bezpieczeństwa. Hasła powszechnie znanych kampanii społecznych "Piłeś- nie jedź", czy "Po alkoholu nie jeżdżę" nabrały dla nich bardziej rzeczywistego znaczenia.
5
PALĘ I CO DALEJ?
- 25.11.2019
Pod takim hasłem klasa II przeprowadziła warsztaty, podczas których uczniowie uświadamiali sobie nawzajem szkodliwość palenia. Tym samym włączyliśmy się w działania Szkolnego Tygodnia Profilaktyki.
Młodzież przygotowała plakaty , które można obejrzeć na terenie szkoły. Przede wszystkim jednak uczniowie spełniali się twórczo w dziedzinie literatury. Tworzyli teksty poetyckie, małe formy prozatorskie oraz limeryki mówiące o szkodliwości palenia. Wspólnie wymyślali hasła reklamowe i slogany.
Burza mózgów przyniosła wspaniałe efekty widoczne w różnych miejscach szkoły.
UCZNIOWIE III LO NA WYKŁADZIE W EUH-E
- 25.11.2019
Uczniowie z klasy psychologiczno-medialnej (I F, II B) oraz medyczno-przyrodniczej (II c) w ostatnią sobotę, 23 listopada 2019 r. wysłuchali wykładu dr. Ryszarda Makarowskiego dla studentów pierwszego roku studiów niestacjonarnych na kierunku psychologia na EUH-E. Tematem interaktywnego wykładu było fascynujące zagadnienie „Jak funkcjonuje ludzka pamięć?”. Młodzież wraz ze studentami uczestniczyła również w ćwiczeniach praktycznych służących poznaniu mechanizmów zapamiętywania informacji.
Wykład poprzedziło spotkanie z psychologiem z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Elblągu dotyczące zawodu psychologa i perspektyw pracy.
Niebawem w III LO odbędą się kolejne zajęcia dla klasy psychologiczno-medialnej prowadzone przez wykładowców akademickich w ramach współpracy partnerskiej między naszym Liceum i EUH-E.
1
UZALEŻNIENIE OD HAZARDU
- 25.11.2019
Klasa 1G bardzo aktywnie zaangażowała się w Tydzień Profilaktyki Uzależnień w naszej Szkole.
Dnia 22 listopada podczas przerw lekcyjnych mieliśmy możliwość zaobserwować podstępną naturę hazardu. Przygotowane Kasyno wraz z innymi stoiskami, przyciągało uwagę nie tylko dzięki grom pieniężnym, oświetleniu i muzyce, ale również dzięki babeczkom, które można było zakupić bądź wygrać.
Celem tej inicjatywy było przede wszystkim szerzenie informacji na temat zagrożeń płynących z hazardu. Zamysł ten udało się osiągnąć m.in. poprzez umieszczenie w wypiekach różnych ciekawostek i komunikatów o charakterze profilaktycznym. Natomiast aktywne uczestnictwo w zabawach miało uzmysłowić, jak bardzo nieświadomym procesem, mogącym prowadzić do uzależnienia, jest ta forma rozrywki.
Warto zatem być świadomym, iż „zainteresowanie hazardem” może być pierwszą fazą tej destrukcyjnej i przewlekłej choroby.6
UZALEŻNIENIA CHEMICZNE I BEHAWIORALNE - SPOTKANIE
- 25.11.2019
W czwartek 21 listopada 2019 roku w ramach realizowanego w naszej szkole Tygodnia Profilaktyki Uzależnień miało miejsce spotkanie specjalisty z tej dziedziny- Pana Marka Cieślaka- z rodzicami i nauczycielami. W bardzo kameralnym gronie toczyła się ciekawa dyskusja na temat zagadnień skupionych wobec problemu uzależnień chemicznych i behawioralnych, które w dużym stopniu są udziałem zarówno młodzieży, jak i osób dorosłych. Tego rodzaju spotkania są zawsze doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, wzmacniania współpracy pomiędzy środowiskiem domowym ucznia a nauczycielami oraz podmiotami wspierającymi szkołę w wypełnianiu jej funkcji wychowawczej.
TYDZIEŃ PROFILAKTYKI UZALEŻNIEŃ- SPOTKANIE Z FUNKCJONARIUSZAMI SG
- 25.11.2019
W ostatnim dniu naszego szkolnego Tygodnia Profilaktyki Uzależnień uczniowie klas I e, I h i III b mieli okazję uczestniczyć w zajęciach z zakresu profilaktyki prowadzonych przez funkcjonariuszy Placówki Straży Granicznej w Elblągu. Podczas spotkania Strażnicy naszych polskich granic dzielili się z młodzieżą ciekawą wiedzą nie tylko na temat szkodliwości wszelkiego rodzaju uzależnień, ale przede wszystkim informowali, jak przedstawia się aspekt prawny tego zagadnienia, jaki jest udział poszczególnych służb mundurowych w Polsce w przeciwdziałaniu niebezpiecznemu zjawisku uzależnień.
Piątkowe spotkanie było również dobrą okazją, aby zaznajomić się ze specyfiką pracy w szeregach Straży Granicznej, warunkami naboru do służby. Funkcjonariusze SG nawiązali aktywny kontakt ze słuchającą ich z uwagą młodzieżą, odpowiadali na stawiane im pytania, zachęcali do wstąpienia w szeregi ich formacji. Młodzieży- wszystko przed Wami!
Poniżej fotorelacja z wydarzenia.
5
TYDZIEŃ PROFILAKTYKI W II D
- 22.11.2019
W związku z organizowanym w naszej szkole Tygodniem Profilaktyki uczniowie klasy 2d podjęli szereg działań związanych z obszarem, który został im przydzielony.
Temat, który poddaliśmy analizie był nam bardzo dobrze znany, bowiem dotyczył on uzależnień od gier komputerowych, telefonu, Internetu. Aby określić skalę zagrożenia, przygotowaliśmy online ankietę, w której wzięło udział prawie 200 uczniów naszej szkoły oraz dokonaliśmy zestawienia jej wyników z badaniami ogólnopolskimi i światowymi. Efekty naszej pracy można obejrzeć na holu III piętra. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami ankiety.
I F NA WARSZTATACH MEDIALNYCH W PWSZ
- 21.11.2019
Uczniowie z klasy I f, II b i III a uczestniczyli 20listopada 2019 r. w warsztatach edukacyjnych dla młodzieży Nowe Widnokręgi - zrozumieć media prowadzone przez pracowników i szkoleniowców, Wyższej Szkoły Komunikacji Społecznej i Medialnej w Toruniu.
Uczniowie mieli okazję zapoznać się z podstawowymi terminami i komunikatami medialnymi, nabyć umiejętności rozróżniania rzetelnego przekazu medialnego oraz kształtować postawę świadomego i odpowiedzialnego poruszania się w świecie mediów.
Młodzież poznała podstawy przekazu telewizyjnego, dziennikarstwa radiowego i prasowego, techniki montażu dźwięku. Warsztaty zakończyła prezentacja materiału prasowego, radiowego i telewizyjnego przygotowanego przez uczestników.
D.S.
STYPENDIA PREZYDENTA MIASTA
- 21.11.2019
W dniu wczorajszym w Ratuszu Miejskim miała miejsce uroczystość, podczas której Prezydent Miasta Elbląga nagrodził stypendiami za szczególne osiągnięcia w nauce 200 uczniów ubiegłorocznych ostatnich klas gimnazjalnych oraz klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. W gronie najlepszych znaleźli się uczniowie, którzy w bieżącym roku szkolnym rozpoczęli naukę w naszym liceum:
Aleksandra Gross, 1b
Aleksandra Kulesza, 1c
Jakub Nowak, 1d
Julia Otłowska, 1h
Iga Pawłowska, 1d
Emilia Puzdrowska, 1c
Zuzanna Rutka, 1d
Zofia Zubacz, 1d
Wiktoria Sidorow, 1g
Julia Śmietanko, 1f
Daria Wojteczek, 1d
Katarzyna Wojtkun, 1c
Wszystkim wymienionym serdecznie gratulujemy tak wielkiego wyróżnienia. Cieszymy się, że jesteście z nami. Życzymy dalszych sukcesów!
UZALEŻNIENIA CHEMICZNE I BEHAWIORALNE- WARSZTATY PROFILAKTYCZNE
- 21.11.2019
W ramach trwającego w naszej szkole od minionego poniedziałku Tygodnia Profilaktyki Uzależnień uczniowie klas pierwszych i drugich mieli okazję uczestniczyć w prowadzonych indywidualnie dla każdego zespołu klasowego warsztatach profilaktycznych obejmujących zarówno tematykę uzależnień chemicznych (nikotyna, alkohol, środki psychoaktywne), jak też behawioralnych (m. in. fonoholizm, uzależnienie od Internetu). Zajęcia poprowadził jak zwykle w sposób niesłychanie spektakularny specjalista ds. profilaktyki uzależnień- Marek Cieślak. Młodzież z zainteresowaniem wsłuchiwała się w przekazywane im treści, aktywnie uczestniczyła w warsztatach, zadawała wiele ciekawych, dodatkowo ożywiających atmosferę pytań. Poniżej przedstawiamy kilka zdjęć z tego dwudniowego wydarzenia.
2
Galeria zdjęć
brak danych